Šahovski klub Mornar Split

MORNAR U BUNDESLIGI

Na inicijativu člana uprave i šefa marketinga Mornara Jere Gruića, naš klub pokrenuo je svoju grupu (ekipu) na Lichessu koji je trenutno najpopularniji site za igranje šaha. Ušli smo u sustav “Lichess Quarantäne-Liga” koji se kolokvijalno naziva “Bundesliga”, iako nastupa i jako puno ekipa van Njemačke. Igra se blitz tempom, ali se svaki put mijenja. Na 3 i 5 minuta po igraču, a zatim i 3+2. To je ujedno i najpopularnije ekipno natjecanje na Lichessu gdje sudjeluje otprilike 500 ekipa, a ima čak 17 rangova natjecanja! Igra se četvrtkom i nedjeljom u 20:00 sati i traje nešto više od sat i po. U početku krećemo od najnižih rangova, ali očekujemo da ćemo se konstantno “penjati”. Nastupati će naši članovi (sadašnji i bivši) i prijatelji kluba. Osim Bundeslige povremeno ćemo nastupati i na drugim događanjima. U ovim teškim (Covid) vremenima, praktički jedina aktivnost se može ostvariti online, iako mi više preferiramo standardni šah, ali dok se situacija ne popravi morat ćemo se snalaziti… Dolje su linkovi od grupe ŠK Mornar i večerašnje lige na kojoj nastupamo.

https://lichess.org/team/mornar-split

https://lichess.org/tournament/tLHGKyv6

Comments are closed.