Šahovski klub Mornar Split

70 GODINA MORNARA

Na današnji dan prije 70 godina (6.2.1951.) održana je osnivačka Skupština Š.K. Mornar. Naš klub je “začet” 2 godine ranije. Naime postojala je šahovska sekcija pri Sportskom društvu Mornar, međutim neki sportovi među kojima je bio i šah odlučili su se osamostaliti. U ovih 70 godina klub je imao svojih uspona i padova. Najkritičnije razdoblje vjerojatno je bilo krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina kada je klub bio blizu gašenja. To se na sreću nije dogodilo, “skupili su se redovi” i krenulo je novo uspinjanje. U svojoj dugoj povijesti ostvareni su mnogi uspjesi i nema smisla da ih sad nabrajamo, jer oni se mogu vidjeti na ovoj stranici pod “Povijest kluba”. Najponosniji smo na činjenicu da je u našem klubu stasalo čak 7 (budućih) hrvatskih velemajstora i po tome smo unikatni u Hrvatskoj.

Jedna od najstarijih sačuvanih slika

Comments are closed.