Šahovski klub Mornar Split

DRUGA EKIPA I DALJE STOPOSTOTNA

U derbiju 5. kola 4. lige-jug naša druga (seniorska) ekipa pobijedila je A1 Split sa 3.5-2.5. Po snazi obje ekipe mogle bi komodno igrati II. ligu.U startu smo bili oslabljeni jer Slaven Jurić, najstabilniji igrač ekipe nikako nije mogao igrati. Ovim rezultatom naša ekipa čvrsto drži 1. mjesto sa 4 meč boda ispred A1 koji ima meč manje. Pošto u viši rang ulaze 2 ekipe plasman A1 Splita također ne bi trebao doći u pitanje. Zanimljivost ovoga meča je reaktiviranje doktora Miljenka Kovačića! Doktor je posljednji nastup za Mornar imao prije 16 godina kada je nastupao na III. ligi u Karlobagu.Zbog dosta obaveza u Zagrebu doktor rijetko ima prilike doći u klub, ali zbog važnosti meča ovoga puta posao je morao patiti. Slijedeće kolo na rasporedu je za 3 tjedna kada je naša ekipa domaćin Brodarici.

Dosadašnji učinak naših igrača: Jurić Cvitanović Alen 0/1, Milosavljević 2.5/5, Jurić S. 2.5/3, Bočina 3.5/5, Banovac 3/4, Kovačić 0.5/1, Bačetić 4/5, Jurić Cvitanović Katislav 2/2, Bulić Bračulj 2/2, Čotić 1.5/2.

Comments are closed.