Šahovski klub Mornar Split

PRIJELAZNI ROK: JADRANKO PLENČA NOVI MORNAREVAC!

Registracija igrača traje do kraja mjeseca, ali Mornar je svoj igrački kadar definirao, barem do ljeta.

Odlasci

Doviđenja (a ne zbogom) Mornaru rekao je Leo Pećnik koji je prešao u HAŠK „Mladost“ Zagreb. Leu je ukazana velika čast i on je postao ujedno i novi predsjednik najtrofejnijeg hrvatskog kluba u kojem je i odrastao. Ne sumnjamo da će svojom sposobnošću izvući „Mladostaše“ iz krize i vratiti ih u vrh hrvatskog šaha. Ispisnicu je zatražio i naš sada već bivši kadet Jakov Borić i želimo mu sreću u novoj sredini.

Dolasci

Najveća vijest zimskog registracijskog roka za Mornar svakako je dolazak 22-godišnjeg Jadranka Plenče (elo rejting 2446)! Riječanina šibenskih korijena ne tako davno smatralo se najvećom nadom hrvatskog šaha. U Covid eri se nekako izgubio i stagnirao, a Mornar je vidio kao idealnu sredinu da se vrati na staze uspjeha. Ključnu ulogu u ovom velikom transferu odigrao je naravno njegov brat Julijan koji je već 6 godina u našem klubu.Od ranijih Jadrinih uspjeha ističe se srebrna medalja sa Europskog juniorskog prvenstva (Mammaia 2017.), ima jednu velemajstorsku normu, a u jednom trenutku imao je live rejting preko 2500 elo. Višestruki je prvak države u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Novi član Mornara postao je talentirani Borna Pehar (12) koji je nedavno imao zapažen nastup na openu u Bošnjacima. Borna je inače iz Međugorja, ali ima boravište u Splitu. Aktualni je prvak Bosne i Hercegovine u svojoj uzrasnoj kategoriji, a od 1.1. prešao je na hrvatsku rejting listu. Prvi kontakt s Mornarom imao je prije otprilike 2 godine, kada je bio impresioniran prostorijama i atmosferom u klubu. Borna je inače rodbinski vezan s velemajstorom Antom Brkićem, glavnim posrednikom njegovog prelaska u Mornar. Svoj prelazak u Mornar formalizirao je talentirani 6-godišnji Lovre Botica koji već 6 mjeseci trenira u našem klubu.

Jadranko Plenča
Borna Pehar

Comments are closed.