Šahovski klub Mornar Split

MORNAREVCI USPJEŠNI U ARŽANU

Nakon dugo vremena odigran je ozbiljan šahovski turnir u našoj županiji. Na tradicionalnom vikend turniru, Memorijalu Petra Žaje sudjelovalo je 103 igrača među kojima 3 iz našeg kluba. Obično nas u Aržanu bude više, ali dosta Mornarevaca (rođenih 2002.) priprema maturu, a neki su imali obiteljskih obaveza…Svo troje naših bilo je među nagrađenima. Ante Šarić zauzeo je 3. mjesto u ukupnom poretku sa ostvarenih 7 bodova iz 9 partija (bez poraza). Iako nije bio uvjerljiv ipak se našao u samom vrhu. U posljednje kolo ušao je kao vodeći, ali tvrd orah se pokazao prekaljeni IM Milan Mrđa i naš igrač je na kraju sretno spasio remi što mu je donijelo „broncu“. Jako dobru pokazala je Kristina Šarić koja je bila najuspješnija učesnica. Kristina je zabilježila nekoliko „skalpova“, a najvrijedniji je onaj sa međunarodnim majstorom Zdenkom Plenkovićem. Jako dobar nastup imao je i Branko Olić koji je zauzeo 13. mjesto u u ukupnom poretku, a bio je i najuspješniji veteran od 61 do 70 godina. Šahovske aktivnosti malo živnule zbog poboljšanja situacije s Covidom. Za 8 dana Mornar će nastupiti u Bibinjama na Memorijalu Franka Lisice.

Poredak i ostale detalje možete vidjeti preko donjeg linka

http://chess-results.com/tnr562413.aspx?lan=13&art=1&rd=9&turdet=YES&flag=30

Comments are closed.