Šahovski klub Mornar Split

JUNIORI TREĆI U DRŽAVI

Naši juniori bili su „brončani“ na Prvoj juniorskoj ligi koja se održala u Rapcu. Dakle zacrtani cilj je ostvaren. Ovo je prva državna ekipna medalja Mornara u juniorskoj ligi. U kadetskoj ih imamo 4. Uspjeh su ostvarili: Borna Čotić, Krunoslav Simunić, Marko Barić, Marin Denić i Dino Cecić Sule. Sa ekipom je bio predsjednik kluba Igor Knežević. Ipak kad se pomnije analizira vidi se da nismo bili „pravi“. Od naših 5 igrača čak 4 ih je (dosta) podbacilo. Mada i to govori o snazi naše ekipe, jer smo i van forme smo bili dovoljno dobri za medalju. Imali smo zbilja neke jako čudne poraze. U 2 partije nam se dogodilo da je našim igračima pala zastavica i to u relativno jednostavnim pozicijama. Da je primjerice Kruno odigrao kao što može, borili bi se možda i za prvo mjesto, ali nažalost opravdano smo se pribojavali eventualne njegove loše forme, jer otkako se zaposlio ima malo vremena za šah. Njegov napredak u šahu bio je konstatan (prije zaposlenja) dok je redovno dolazio u klub. Ali život nosi promjene i onda je normalno da šah pati. Također treba naglasiti da smo mi među rijetkim ekipama koje su nastupile isključivo s igračima poniklim u našem klubu. Obje ekipe ispred nas imale su pojačanja „sa strane“. Osim pobjedničkog postolja najveći dobitak nam je Borna Čotić. Igrao je izvrsno na 1. ploči i doslovno je vukao ekipu. U plusu je bio čak 39 rejting poena i on ozbiljno „kuca na vrata“ prve ekipe. Borna je još prije 2 godine na kupu debitirao za prvu ekipu, ali prošle godine iz već poznatih razloga prva ekipa nije ni nastupala. Osjećali smo da je napravio iskorak u posljednje vrijeme ponajviše zbog njegovih odličnih nastupa u Bundesligi, ali naravno jedna stvar je brzopotezni (online) šah, a turnirske partije su sasvim drugo. Borni je ovo bila 9. osvojena medalja na državnim prvenstvima. Ima ih 5 u pojedinačnoj konkurenciji i 4 kao član ekipe. Teoretski može osvojiti još 2 što je sasvim realno za očekivati. Slijedeće godine također ćemo ići s ambicijama za pobjedničko postolje. Od ove ekipe samo Kruno će prerasti juniorski staž.

Učinak naših igrača:

Čotić 8/10, Simunić 3/9, Barić 5,5/10, Denić 5.5/9, Cecić Sule 3.5/6

Tablicu i ostale detalje možete vidjeti preko donjeg linka

http://chess-results.com/tnr555449.aspx?lan=13


Comments are closed.