Šahovski klub Mornar Split

UPISI U ŠKOLU ŠAHA Š.K. MORNAR

Šahovski klub Mornar prima upise za svu djecu od 5-16 godina koji su zainteresirani za pohađanje škole šaha. U našem klubu se uvijek posebnu pažnju pridavalo radu s djecom i mladima. Konstantno se radilo praktički od osnivanja kluba (64 godine). Š.K. Mornar je matični klub čak sedmorici današnjih hrvatskih velemajstora!

Zašto je dobro da djeca igraju šah?

Šah je postao dijelom školskog programa u više od 30 zemalja svijeta (u nekima je obavezan predmet). Šah potiče razvoj pamćenja, koncetracije, brzine računanja, vizualnog predočavanja, logike razmišljanja i rasuđivanja.

Studije su dokazale da igranje šaha povećeva koeficijent inteligencije (IQ) u slijedećim područjima:

-pojačana vještina riješavanja problema

-unaprjeđenje čitanja, pamćenja jezika i matematičkih sposobnosti; njeguje kritičko, kreativno i originalno mišljenje

-spremno donošenje točnih i brzih odluka pod vremenskim pritiskom (vještina koja može pomoći u rješavanju testova u školi)

-naučeni kako misliti logično i uspješno učeći kako izabrati „najbolju“ od velikog broja opcija

-nadarena djeca pomažući manje uspješnoj djeci uče kako učiti i postići što bolji uspjeh

-prikazuju važnost fleksibilnog planiranja, koncetraciji i posljedici odluka…

Van šahovski uspjesi bivših i sadašnjih članova Mornara

Naš šahovski klub živi je dokaz gore navedenih tvrdnji. Mnogi naši članovi postigli su velike uspjehe u obrazovanju i na poslovnom planu. Npr. prije nekoliko mjeseci naš član Vuk Tadija Barbarić  postao je doktor znanosti (sada ih imamo 2 u klubu). Malo ljudi zna da je kviz ekspert Robert Pauletić u mlađim danima kratko bio član Mornara, ali ga je život brzo odvukao na druga polja. Da se posvetio šahu vjerojatno bi uspio i u tom polju.

Među djecom koja trenutno pohađaju našu školu šaha veliki je postotak odlikaša, a mnogi od njih su postizali uspjehe na školskim natjecanjima u raznim područjima. Odskače Luka  Bulić Bračulj koji postiže izvanredne rezultate, ali imamo ih još jako dobrih. Ne tvrdimo da je za sve to najzaslužniji Š.K. Mornar, ali kako smo gore naveli šah zasigurno ima svoju pozitivnu ulogu.

Rezultati naše djece na školskim natjecanjima u prošloj školskoj godini:

Luka Bulić Bračulj:

– državno natjecanje iz kemije za 7. razred-2. mjesto

– državno natjecanje iz biologije za 7. razred-2. mjesto

-klokan-natjecanje iz matematike i logike za 6. I 7. razred-1. mjesto

sudjeluje u hrvatskoj ekipi (6 učenika) koja je osvojila 1. mjesto na natjecanju mladih prirodoslovaca 2015.- uzrast do 16 godina

-županijsko natjecanje iz matematike za 7. razred-3. mjesto

Vedran Lašić:

-županijsko natjecanje iz kemije za 7. razred- 14. mjesto

-klokan-natjecanje iz matematike i logike-uzrast ta 6. I 7. razred-4. mjesto

Marko Barić:

-županijsko natjecanje iz matematike za 6. razred-12. mjesto

-klokan-natjecanje iz matematike i logike za 6. I 7. razred-8. mjesto

Mate Jurčević:

-klokan-natjecanje iz matematike i logike za 4. I 5. razred-9. mjesto

-županijsko natjecanje iz matematike za 4. razred-5. mjesto

Marin Denić:

-klokan-natjecanje iz matematike i logike za 4. I 5. razred-9. mjesto

-županijsko natjecanje iz matematike za 4. razred-5. mjesto

Križan Tandara:

-klokan,natjecanje iz matematike i logike- za 4. I 5. Razred-44. Mjesto

Bruno Cecić-Sule:

-županijsko natjecanje iz matematike za 4. razred-2. mjesto

Informacije i termini

Fiksni termini rada škole šaha su srijedom od 17 do 19 sati i subotom od 11 do 13 sati. Najvjerojatnije će se uvesti i još jedan fiksni termin koji bi trebao biti nedjeljom ujutro, ali to još zavisi od interesa. S naprednom skupinom se radi dodatno po dogovoru. Mjesečna članarina za školu šaha iznosi 120 kn.

Treneri:

Voditelj škole je velemajstor Ante Šarić, licencirani trener Svjetske šahovske organizacije (FIDE). Uz njega s djecom konstantno radi majstorski kandidat Borivoj Katavić koji je višegodišnji djelatnik naše šahovske škole. Suradnici škole koji povremeno rade su: Fide majstor Denis Brulić (FIDE instruktor) te međunarodna majstorica i hrvatska reprezentativka Kristina Šarić.

Kontakt:

Ante Šarić mob. 091 792 4020 mail: antesaric@windowslive.com, skmornar@gmail.com

Borivoj Katavić mob. 091 155 9830

Kristina Šarić mob. 091 883 9642 mail: sarickristina86@gmail.com

šah djeca

 

 

 

Comments are closed.