Šahovski klub Mornar Split

ANTE ŠARIĆ DRUGI NA SPLIT OPENU

Jučer je završen 5. po redu Split chess open koji je organiziran od strane naših susjeda iz Š.K. Brda. Na turniru je sudjelovalo čak 198 igrača iz 19 zemalja! Naš klub imao je najviše  članova koji su nastupili (15). Sudjelovalo je 11 igrača s najvišom šahovskom titulom i zato je ovogodišnji open bio najjači do sada. Na prethodnim turnirima pobjednik bi uvijek ostvario minimalno 7.5 poena iz 9 partija. Ovoga puta nitko nije uspio ostvariti više od 7 poena, ali to je pošlo za rukom čak desetorici igrača koji su dijelili 1. mjesto. Po dodatnim kriterijima prvi igrač Mornara Ante Šarić osvojio je 2. mjesto. Naš igrač je stalno bio u samom vrhu i nije „micao“ sa prva 3 stola, stoga je i logično bilo da će imati jake kriterije. Šarić je na ovom turniru nastavio niz dobrih rezultata. Ispred njega završio je samo njegov vjenčani kum Ante Brkić koji je zasluženo odnio pobjedu na turniru, jer je igrao vrlo uvjerljivo i imao je najteži ždrijeb na turniru. Brkiću je ovaj turnir dobrodošao za stjecanje samopouzdanja koje će mu trebati na Svjetskom kupu na kojem će uskoro nastupiti. Zanimljiva je bila borba za nagradu za najbolje plasiranog veterana. Glavni favorit za tu nagradu bio je međunarodni majstor Nedjeljko Kelečević koji je bio uzdanica Bosne iz Sarajeva u vremenu kada je Bosna dominirala Jugoslavenskim ekipnim šahom. Prijetnju Kelečeviću predstavljao je naš iskusni trojac: Boro Katavić, Jovo Milosavljević i Darko Bočina. Iako je izgubio posljednju partiju, veteransku nagradu na kraju je pokupio naš Boro Katavić koji je bio za „pedalj“ ispred Jove Milosavljevića. Kristina Šarić igrala je solidno i osvojila je 3. žensku nagradu. Na turniru je sudjelovalo dosta naše djece koji su pokazali dosta dobru igru i gotovo svi su bili u plusu s rejtingom. Najzadovoljniji mogu biti Kruno Simunić (+ 97) i Katislav Jurić Cvitanović (+ 61). Katislav je čak uspio odigrati jednu partiju s velemajstorom. U 5. kolu igrao je sa srpskim velemajstorom Draganom Barlovom koji je 1986. godine bio pojedinačni prvak Jugoslavije.

Dakle najzadovoljniji od naših članova nakon ovog turnira mogu biti treneri u našoj školi šaha Ante Šarić i Borivoj Katavić. Osim što su obojica uzeli novčane nagrade mogu biti i zadovoljni sa igrom svojih pulena.

DSC_0041

Comments are closed.