Šahovski klub Mornar Split

DRUGA EKIPA USPJEŠNO OTVORILA LIGAŠKU SEZONU

Mornar je nakon 7 godina ponovno oformio drugu seniorsku ekipu. Posljednji puta druga ekipa  nastupala je pod vodstvom Bože Miškovića koji se sa tadašnjim kadetima (Baturina,braća Viceić…) plasirao u 3. ligu. Ove godine ponovno je „sazrilo“ vrijeme za drugu ekipu, jer trenutno imamo mnogobrojno članstvo u klubu, a jedna ekipa je malo da bi svi dobili priliku igrati. Dakle Mornar II se natječe u IV. ligi, a kapetan ekipe je Nenad Šarić. Zamišljeno je da ekipa bude kombinacija naših veterana i djece iz naše škole šaha. Uglavnom prve 4 ploče bi trebale bit „iskusne“,a peta i šesta kadetske/juniorske. U nedjelju je odigrano 1. kolo. Naša ekipa u malom gradskom derbiju pobjedila je Š.K. „Student“ sa 4.5-1.5. U ovom meču dogodila se nesvakidašnja zanimljivost koja će ostati zapisana u povijesti kluba.Prvi put se dogodilo da za Mornar u jednome meču nastupaju djed i unuk. Legenda kluba Slaven Jurić igrao je na 1. ploči, a njegov unuk Katislav Jurić Cvitanović igrao je na 6. ploči i njegovom pobjedom smo poveli u meču. Dosada se znalo događati da za Mornar u meču igraju otac i sin (Miškovići,Šarići…), ali djed i unuk je dosada nezabilježeno. Zanimljivo je da je za Mornar nakon tridesetak godina ponovno nastupio Mirko Banovac. Da podsjetimo Mirko je  bio dugogodišnji član Mornara iz doba najvećih uspjeha. Bio je jedan od slavnih 6 B. Naime,u „zlatnim“ sedamdesetima se znalo „zalomit“ da na svih 6 seniorskih ploča su nastupali igrači kojima prezime počinje sa slovom B. To su bili: Bekavac, Bobanac, Bočina, Brunski, Banovac i Bodlović. Drugo kolo je na rasporedu 13.4 i tada smo domaćini protiv Kaštelana.

Mornar II – Student 4.5-1.5

  1. Jurić S. –Bezmalinović     remi
  2. Milosavljević – Baret         0-1
  3. Bočina – Jukić                    1-0
  4. Banovac – Markanović     1-0
  5. Bačetić – Krolo                   1-0
  6. Jurić Cvitanović– Topić      1-0

Comments are closed.