Šahovski klub Mornar Split

FINALE KADETSKE LIGE

Naša kadetska ekipa u srijedu putuje u Rijeku gdje se održava Finale kadetske lige. Da podsjetimo naši kadeti su osvojili Kadetsku ligu-jug i plasirali su se u finale gdje će sudjelovati najboljih 8 kadetskih ekipa u državi. U svim ligama  sudjelovalo je čak 95 ekipa stoga je sam plasman u finale lijep uspjeh. U finalu nemamo nikakvih rezultatskih imperativa jer je naša ekipa najmlađa na natjecanju. Prosjek naše ekipe je nešto veći od 12 godina,a natjecanje je za kadete do 16 godina! Ipak nadamo se da bi mogli biti plasirani među prve 4 ekipe što bi Dalmaciji donijelo još jednog predstavnika u finalu u slijedećem ciklusu. Natjecanje spada pod sezonu 2013. Inače originalan termin natjecanja bio je između Božića i Nove godine, ali je ovoga puta odgođeno zbog Svjetskog prvenstva za mlade koje se odigralo u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Ovo je dakle posljednji nastup Mornarevaca koji spada pod 2013. godinu. Na put u Rijeku krenuti će: Ante Šarić (trener i kapetan ekipe), Luka Šarić, Josip JurišićBorna ČotićLuka Bulić-Bračulj Marko Barić. Od ostalih zbivanja vezanih za Mornar vrijedi izdvojiti da na openu u Bošnjacima imamo 3 naša predstavnika. Najbolji rezultat trenutno ima  Igor Knežević koji je ostvario 3 boda iz 4 partije. Izgubio je samo od Dizdarevića iako je imao odličnu poziciju. Miro Bobanac trenutno ima 2.5 boda, a Karmela Mićan 1.5. Inače od 1.siječnja je počeo prijelazni rok i traje do 1. veljače. Mornar će biti aktivan na tržištu, ali u skladu s financijskim mogućnostima.

 

Comments are closed.