Šahovski klub Mornar Split

MORNAREVCI ODLIČNI NA SPLIT OPENU

Naši članovi su generalno jako dobro prošli na 8. Split openu. Ante Šarić se unatoč promjenjivoj igri „dogegao“ do vrha i na kraju osvojio 5. mjesto. Njegova supruga Kristina Šarić imala je velikih razloga za zadovoljstvo. Untoč obiteljskim obavezama za vrijeme turnira igrala je jako dobro. Bila je najbolje plasirana žena, a u ukupnom poretku osvojila je 19. mjesto. Zaradila je 13 rejting bodova i zabilježila važan „skalp“ pobjednom nad Ticom koji je na kraju osvojio 2. mjesto. Na turniru su nastupali 5 naših kadeta koji bi krajem godine trebali nastupiti na Finalu kadetskih liga u Bjelovaru. Njih petorica su ukupno zaradila čak 286 rejting bodova! Marko Barić je sam zaradio 126. Izgubio je samo jednu partiju, a nije bio nijednu partiju rejting nositelj! Odličan je bio i Marin Denić (+70) koji je u posljednje vrijeme vrlo marljiv, i praktički je svaki dan u klubu. Borna Čotić je bio dosta dobar. Turnir je napustio nakon 7. kola, jer je morao otputovati u Rigu gdje mu danas počinje EP.

Marko Barić

Konačni poredak nakon 9 Kola

Mj.   Ime Vrsta spol FED Rtg Klub/Grad Bod.  TB1  TB2  TB3
1 GM Zelcic Robert CRO 2509 ŠK Zagreb, Zagreb 7,5 51,5 46,5 55,5
2 IM Tica Sven U20 CRO 2434 7,5 49,0 44,0 54,0
3 IM Doric Darko CRO 2465 ŠK Brda, Split 7,0 51,0 45,5 56,5
4 GM Palac Mladen CRO 2541 ŠK Zagreb, Zagreb 7,0 48,5 44,0 53,0
5 GM Saric Ante CRO 2539 ŠK Mornar, Split 7,0 46,5 42,0 50,5
6 IM Li Di U20 CHN 2441 7,0 45,5 41,0 49,5
7 FM Gjuran Denis SLO 2321 7,0 45,5 41,0 49,5
8 IM Juhasz Armin U20 HUN 2358 7,0 45,0 40,5 49,0
9 IM Mencinger Vojko S60 SLO 2339 7,0 45,0 40,5 47,5
10 FM Stocko Josip CRO 2278 ŠK Vinkovci, Vinkovci 6,5 53,0 48,0 56,5
11 IM Sale Srdjan CRO 2427 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 6,5 48,5 43,0 52,0
12 FM Muha Miljenko U18 CRO 2358 ŠK Liburnija, Rijeka 6,5 48,0 43,0 52,5
13 FM Piskur Mitja SLO 2280 6,5 44,0 39,5 48,0
14 FM Zelic Mladen CRO 2255 ŠK Goran, Bibinje 6,5 42,0 37,5 46,0
15 MK Cupic Lovro CRO 2191 ŠK Stjepan Bosak – URIHO, Zagreb 6,5 39,5 36,0 43,0
16 FM Srbis Jurica CRO 2425 ŠŠK Podravka, Koprivnica 6,0 51,0 46,5 55,5
17 MK Vojak Daniel U20 CRO 2221 ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 6,0 47,5 43,5 51,5
18 FM Bozinovic Bogdan S60 CRO 2214 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 6,0 46,0 41,5 50,0
19 WIM Saric Kristina w CRO 2211 ŠK Mornar, Split 6,0 46,0 41,5 49,5
20 Tichy Stepan CZE 2208 6,0 45,5 41,0 49,5
21 FM Pecnik Leo CRO 2320 ŠK Končar, Zagreb 6,0 44,0 39,5 47,5
22 Bodi Tibor HUN 2238 6,0 44,0 39,0 48,5
23 IM Armanda Ivica CRO 2294 ŠK Brda, Split 6,0 43,5 39,0 47,5
24 FM Biliskov Vjekoslav CRO 2311 ŠK Goran, Bibinje 6,0 43,5 38,5 48,0
25 Suta Andraz U20 SLO 2168 6,0 42,0 38,0 46,0
26 WFM Purgar Ivona w CRO 2206 HAŠK Mladost, Zagreb 6,0 41,0 36,5 44,5
27 II Mrvac Petar U16 CRO 1733 ŠK Novi Zagreb, Zagreb 6,0 40,5 36,5 42,5
28 Kejzar Petra w SLO 2045 6,0 39,5 36,5 42,0
29 IM Filipovic Branko S60 SUI 2385 6,0 39,5 35,5 43,5
30 WIM Berke Ana w CRO 2196 6,0 39,5 35,5 42,0
Balinski Damian POL 2175 6,0 39,5 35,5 42,0
32 Majek Kacper U18 POL 2060 6,0 39,0 35,5 42,5
33 Csati Oliver HUN 2188 5,5 50,0 45,0 54,5
34 FM Ostovic Matija CRO 2401 ŠŠK Podravka, Koprivnica 5,5 47,0 42,5 51,5
35 IM Bukal Vladimir Jr. CRO 2387 ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete 5,5 46,5 42,0 50,5
36 AIM Pekin Tolgay TUR 2070 5,5 45,0 40,5 49,0
37 NM Kukic Lora w CRO 2027 ŠK Krk, Krk 5,5 43,0 39,0 47,0
38 Coiffait Pierre-Basile U18 FRA 2236 5,5 43,0 39,0 47,0
39 Holvason Juri EST 2222 5,5 43,0 38,5 47,0
40 IM Adrian Claude FRA 2257 5,5 42,5 38,5 46,5
41 MK Markovic Franjo-Josip U20 CRO 2019 ŠK Sloboda, Mihovljan-Čakovec 5,5 42,0 38,0 44,5
42 I Jurakic Lukas U14 CRO 1880 ŠK Đuro Đaković, Slavonski Brod 5,5 41,5 38,0 44,5
43 MK Matosevic Ivica U20 CRO 2069 ŠK Strmac, Nova Gradiška 5,5 41,5 37,5 44,5
44 II Juric-Cvitanovic Alen CRO 1879 5,5 40,0 36,5 43,0
45 FM Bender Ivan CRO 2306 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 5,5 39,0 34,5 43,0
46 MK Luetic Ante CRO 2051 ŠK Dubrovnik, Dubrovnik 5,5 38,0 34,5 41,5
47 MK Bacetic Marin CRO 2106 ŠK Mornar, Split 5,5 35,5 32,5 38,5
48 Saweczko Tomasz POL 1668 5,5 35,0 32,5 37,0
49 MK Bajlo Kristijan CRO 2151 ŠK Sveti Vid, Privlaka 5,0 46,0 42,0 49,5
50 MK Glavicic Tino CRO 1977 ŠK Makarska, Makarska 5,0 45,5 41,5 48,0
51 WIM Mira Helene S60 w AUT 2054 5,0 45,0 41,0 48,5
52 WFM Kolaric Spela w SLO 2095 5,0 45,0 41,0 47,0
53 Galicek Stanislav CZE 2073 5,0 44,0 41,5 46,5
54 Bassetti Danilo ITA 2021 5,0 44,0 40,0 47,0
55 NM Spiranec Noemi U20 w CRO 1999 ŠD Varaždin, Varaždin 5,0 43,5 40,5 46,0
56 Rotoni Matteo ITA 2044 5,0 43,0 39,0 46,0
57 Vincenzi Marco ITA 2071 5,0 42,5 39,0 46,0
58 I Balen Teo CRO 1998 ŠK Caissa (rad s mladima), Zagreb 5,0 42,0 38,0 44,5
59 Hurtak Otto CZE 1989 5,0 41,0 37,5 43,0
60 Tisma Ivan SRB 2101 5,0 40,5 36,5 44,0
61 MK Muha Magdalena U16 w CRO 1754 ŠK Picok Đurđevac, Đurđevac 5,0 39,0 36,0 41,0
62 Wen Yili U14 w CHN 1808 5,0 39,0 35,0 42,0
63 Cristiani Cesare ITA 2000 5,0 38,5 35,5 40,5
64 II Dalic Tadija CRO 1872 ŠK Končar, Zagreb 5,0 38,0 34,0 41,5
65 Banchio Davide ITA 1919 5,0 37,5 34,5 38,0
66 I Porobija Antonio CRO 1955 ŠK Ploče, Ploče 5,0 37,0 33,5 40,5
67 II Baric Marko U16 CRO 1618 ŠK Mornar, Split 5,0 37,0 33,0 41,0
68 Zhukenov Aituar U14 KAZ 2025 5,0 35,0 32,0 37,5
69 MK Starcevic Ante Leon U20 CRO 2176 ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja 4,5 44,0 39,5 47,5
70 MK Krnic Ivan CRO 2126 ŠK Brda, Split 4,5 42,0 38,0 44,5
71 Houweling Bert NED 1988 4,5 41,5 37,5 44,5
72 Kalousek Zdenek CZE 2065 4,5 41,5 37,0 45,0
73 I Jokic Bozo CRO 2036 4,5 40,0 36,0 43,0
74 Adrian Leopold U14 FRA 1788 4,5 40,0 35,5 42,0
75 Coiffait Casimir FRA 1917 4,5 39,5 36,0 42,5
76 Spelec Darko SLO 1991 4,5 39,5 36,0 41,5
77 Miftari Hedon U16 MKD 1451 4,5 39,0 35,0 43,0
78 I Troselj Ivan U14 CRO 1838 AŠK Junior, Rijeka 4,5 38,5 35,0 41,5
79 Hlavacek Tomas CZE 2066 4,5 38,5 34,5 42,0
80 II Turicar Goran CRO 1837 ŠK Đurđenovac, Đurđenovac 4,5 38,0 35,0 39,5
81 Salvador Cabo Cesar ESP 2076 4,5 38,0 34,5 41,5
82 Thibaut-Coignec Leopold FRA 1744 4,5 38,0 34,5 41,0
83 Mrvicin Marin S60 GER 1801 4,5 38,0 34,5 40,5
84 FM Kljako Damir CRO 2092 ŠK Sveti Vid, Privlaka 4,5 38,0 34,0 41,0
85 II Tomic Stjepan CRO 1856 HAŠK Mladost, Zagreb 4,5 37,5 34,0 41,0
86 Carlsten Peter S60 SWE 2035 4,5 37,5 33,5 41,0
87 NM Curic Drazen CRO 2186 ŠK Brda, Split 4,5 37,5 33,0 41,5
88 Prass Marian GER 1937 4,5 37,0 33,5 39,0
89 Hilarius Sander S60 NED 1919 4,5 36,5 34,0 38,5
90 Hromas Jan CZE 1990 4,5 36,5 33,5 39,5
91 I Kolanovic Kazimir CRO 1877 ŠK Sveti Vid, Privlaka 4,5 36,5 33,0 40,0
92 Bykov Alexei RUS 0 4,5 36,0 32,0 39,5
93 Devaure Guillaume FRA 1946 4,5 35,5 33,0 38,0
94 II Vucenovic Damian U12 CRO 1633 ŠK Zagreb, Zagreb 4,5 35,0 32,5 37,0
95 Rogala Milosz U16 POL 1777 4,5 35,0 32,0 37,0
96 Hajsman Martin CZE 1595 4,5 35,0 31,5 38,5
97 Steimar Miroslav S60 CZE 1926 4,5 33,0 30,5 35,5
98 MK Cotic Borna U16 CRO 2114 ŠK Mornar, Split 4,0 45,0 41,0 48,5
99 I Maras Ante CRO 2079 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 4,0 43,0 39,0 46,0
100 MK Milosavljevic Jovan CRO 2027 ŠK Mornar, Split 4,0 41,0 37,0 44,5
101 MK Soric Romeo CRO 2038 ŠK Goran, Bibinje 4,0 40,5 36,5 44,0
102 MK Dzaja Martin Zorislav CRO 2070 GŠK Solin-Cemex, Solin 4,0 40,0 36,0 43,5
103 II Mahecic Lovre U16 CRO 1715 ŠK Rugvica – Vrbani, Rugvica 4,0 40,0 36,0 43,0
104 I Mican Mato U18 CRO 2042 ŠK Đakovo, Đakovo 4,0 38,0 34,0 39,5
105 III Klaric Ante CRO 1806 4,0 36,5 33,5 39,5
106 MK Tomas Ante CRO 2122 ŠK Sveti Vid, Privlaka 4,0 36,5 33,5 39,0
107 II Duplancic Luka U12 CRO 1525 ŠK Podsused, Zagreb 4,0 36,5 33,0 39,0
108 III Denic Marin U14 CRO 1565 ŠK Mornar, Split 4,0 36,5 32,5 39,5
109 Metzner Carsten GER 1932 4,0 36,0 33,5 37,0
110 Luque Marin Pedro Antonio ESP 1756 4,0 36,0 33,0 38,5
111 Dieli Riccardo ITA 1776 4,0 36,0 33,0 38,5
112 IV Grubisic Josip CRO 1783 GŠK Solin-Cemex, Solin 4,0 36,0 33,0 37,5
113 II Peric Davor CRO 1817 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 4,0 36,0 32,5 39,5
114 II Vukovic Igor CRO 1768 ŠK Student, Split 4,0 35,5 33,0 38,0
115 Gamblin Thibaut U20 FRA 1789 4,0 35,5 33,0 37,5
116 IV Jerkovic Sanjin CRO 1676 ŠK Epetium, Stobreč 4,0 35,5 32,5 38,5
117 II Saric Branko S60 CRO 1903 ŠK Omiš, Omiš 4,0 34,5 32,0 37,0
118 Panada Valter S60 ITA 1790 4,0 34,0 31,0 37,0
119 III Petricevic Mateo U14 CRO 1624 ŠK Hvar, Hvar 4,0 33,5 31,0 36,0
120 Cattaneo Ugo S60 ITA 1796 4,0 33,5 30,0 36,0
121 I Mikic Muha Mirela w CRO 1606 ŠD Sisak, Sisak 4,0 32,5 29,5 35,5
122 I Mestrovic Josip CRO 1991 ŠK Petar Žaja, Aržano 4,0 32,0 29,0 34,5
123 Foglia Maurizio ITA 2003 4,0 31,5 29,0 34,0
124 Dal Zotto Lorenzo ITA 1715 4,0 29,5 27,5 30,0
125 Milicic Djuro S60 CRO 1470 4,0 28,5 26,0 31,0
126 II Grgantov Marin U12 CRO 1686 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 3,5 38,5 34,0 41,0
127 IV Andromak Kresimir CRO 1768 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 3,5 38,0 34,5 41,0
128 Adrian Lucien U18 FRA 1645 3,5 37,5 33,0 41,5
129 III Kovac Mihael CRO 1699 ŠK Dugo Selo, Dugo Selo 3,5 37,0 33,5 40,0
130 IV Ligutic Sandro CRO 1721 ŠK Student, Split 3,5 36,0 33,0 38,5
131 Vrbanac Goran FRA 1595 3,5 35,5 33,0 37,5
132 MK Marcic Ivica S60 CRO 1970 ŠK Omiš, Omiš 3,5 35,0 32,5 37,5
133 II Vuljanic Ana w CRO 1441 ŠK Silent, Zagreb 3,5 34,0 31,5 36,5
134 MK Filipovic Irena S60 w CRO 1824 3,5 34,0 30,5 37,5
135 Gamblin Vincent FRA 1438 3,5 33,5 31,0 36,0
136 III Cecic-Sule Dino U16 CRO 1589 ŠK Mornar, Split 3,5 33,5 31,0 35,5
137 IV Juric Mateo CRO 1705 ŠK Student, Split 3,5 31,5 28,5 34,0
138 Soros Patrik U20 HUN 1478 3,5 30,5 28,0 33,0
139 MK Klasan Elvis CRO 1878 ŠK Casper, Zadar 3,0 42,0 38,0 45,5
140 MK Mican Karmela U18 w CRO 1881 ŠK Đakovo, Đakovo 3,0 39,0 35,5 42,5
141 Olszowski Andrzej S60 POL 1645 3,0 37,0 33,0 40,5
142 Jablanovic Sasa ESP 1663 3,0 36,5 32,5 39,0
143 NM Zelic Marina S60 w CRO 1826 ŠK Špansko, Zagreb 3,0 35,5 32,5 37,5
144 II Matas Mladen CRO 1793 ŠK Mornar, Split 3,0 35,0 32,0 37,5
145 II Milinkovic Dominik U12 CRO 1547 ŠK Strmac, Nova Gradiška 3,0 34,0 31,0 36,5
146 I Paradjina Dusko S60 CRO 1742 3,0 33,5 30,5 36,0
147 III Matosin Jurica U14 CRO 1615 ŠK Primošten, Primošten 3,0 31,5 29,5 33,5
148 III Jaksic Josip U12 CRO 1480 ŠK Casper, Zadar 3,0 30,5 28,0 31,0
149 II Bedic Noemi U14 w CRO 1295 ŠK Casper, Zadar 3,0 30,0 28,5 31,0
150 I Mindoljevic Tino S60 CRO 1560 3,0 30,0 27,5 32,0
151 Vrljicak Luka S60 CRO 1509 3,0 30,0 27,5 31,0
152 Bolanca Tino U10 CRO 1268 ŠK Brda, Split 3,0 29,5 26,5 32,0
153 Zaalmink Bram U14 NED 0 3,0 29,5 26,5 31,5
154 Tadic Luka U12 CRO 1127 ŠK Casper, Zadar 3,0 29,0 26,5 31,0
155 Cabala Tadeas U18 CZE 1178 3,0 28,5 26,5 29,0
156 Kroulik Vaclav U08 CZE 0 3,0 28,0 26,0 29,5
157 II Ascic Judita U18 w CRO 1390 ŠK Đakovo, Đakovo 3,0 28,0 25,5 30,5
158 Oberhofer Helga w AUT 0 3,0 28,0 25,0 30,0
159 I Katulic Zlatko CRO 1719 ŠK Velika Gorica, Velika Gorica 2,5 31,0 28,0 33,0
160 Jablanovic Milos S60 ESP 1346 2,5 30,5 28,0 33,0
161 Mader Roland S60 CZE 1272 2,5 30,0 28,0 30,5
162 Ghidinelli Giorgio S60 ITA 1714 2,5 29,5 27,5 30,5
163 Kadlecik Martin CZE 1312 2,5 28,0 25,5 30,0
164 Erdelyi Lorant HUN 0 2,5 27,0 25,0 28,0
165 Brajkovic Nikola CAN 1838 2,0 37,5 34,5 40,5
166 II Alfirevic Duje U16 CRO 1836 ŠK AER, Zagreb 2,0 32,0 29,0 33,5
167 Erdelyi Borisz U12 HUN 1310 2,0 30,0 27,5 32,0
168 Marovic Luka U14 CRO 1209 ŠK Brda, Split 2,0 26,5 24,5 28,0
169 II Vucenovic Diara U10 w CRO 1268 ŠK Zagreb, Zagreb 2,0 25,5 24,5 26,0
170 Muha Martin U10 CRO 1530 ŠD Sisak, Sisak 2,0 25,5 23,5 27,5
171 Kaiser-Weber Elfi S60 w AUT 0 2,0 22,0 21,0 22,5
172 I Novak Ivo CRO 1924 ŠK Petar Žaja, Aržano 1,5 32,0 29,0 34,5
173 I Pejcinovic Vitomir S60 CRO 1713 1,5 31,5 29,0 34,0
174 Zizic Viktor CRO 0 ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi 1,0 30,0 27,5 32,0
175 Rehak Bozidar U10 CRO 1132 ŠK Brda, Split 1,0 25,0 23,0 26,0
176 Pellay Louis U10 FRA 0 1,0 22,5 21,5 22,5
177 Kroulik Stepan U08 CZE 0 1,0 22,0 20,0 22,5

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.